O nás

Akciová společnost, 1. Slezská strojní, a.s.,  byla založena v roce 1999 a její činnost plně navázala na služby, které její pracovníci započali již v roce 1990. V té době sídlila společnost v pronajatých prostorách v areálu opavského cukrovaru. Od 1. 1. 2002 sídlí v nově vybudovaném areálu v Oticích u Opavy. V současnosti má společnost odpovídající reprezentativní prostory, které skýtají záruku provádění kvalitních služeb.


Firma 1. Slezská strojní, a.s. se zabývá prodejem zemědělských strojů, originálních náhradních dílů, servisem a opravami zemědělské techniky. Zajišťuje financování při koupi nabízených strojů. Servisní pracoviště je státem uznanou zkušebnou na testování polních postřikovačů a rosičů.

  

Naše firma zastupuje jako regionální prodejce tyto významné světové výrobce zemědělské techniky: CLAAS (sklízecí mlátičky a řezačky, traktory, pícninářský program, teleskopické nakladače,…), HARDI (dánská postřikovací technika), VÄDERSTAD (zpracování půdy a setí) a KVERNELAND. Působiště firmy je v okresech Moravskoslezského a Olomouckého kraje, konkrétně okresy Opava, Nový Jičín, Bruntál, Ostrava, Karviná, Olomouc, Jeseník, Přerov, Šumperk.

 

V oblasti prodeje náhradních dílů se řídíme základním heslem : Originál potřebuje originál a proto veškeré náhradní díly u nás zakoupené jsou originální. Nabízíme také produkty společností Shell a Total. Naši pracovníci ve skladu náhradních dílů se snaží vyjít zákazníkům maximálně vstříc, a proto se jejich pracovní doba přizpůsobuje sezónním potřebám.

 

Finanční servis se snažíme provádět profesionálně. Na základě osobních konzultací se zákazníky, vytváříme zcela konkrétní individuální nabídky financování strojů. Speciální nabídky financování strojů CLAAS pomáhá vytvářet úzká spolupráce s bankami a leasingovými společnostmi, která vychází ze smluv o spolupráci mezi prodejcem a financujícím ústavem.


1. Slezská strojní, a.s. je firmou, která zajišťuje komplexní servis zemědělské techniky.